fbpx

Jak rozpoznać depresję?

Zadbaj o siebie już dziś!

Nie ma co ukrywać, depresja może przyjść po cichu i bez zapowiedzi. Tak mogłoby się wydawać osobom, których dopadła depresja, ale doświadczony psychoterapeuta potrafi rozpoznać pierwsze objawy (myśli, zachowania czy przekonania) nadchodzącej lawiny depresyjnej. Gdyby tylko pacjenci przychodzili wcześniej do gabinetu, a nie kiedy depresja dotknie już wszystkich sfer ich życia!


Co może doprowadzić do zaburzenia naszego nastroju? 

Wiele objawów jest opisanych w klasyfikacjach statystycznych, takich jak ICD-11 w Polsce, czy DSM 5 np. we Włoszech czy USA. Te opisy nie mówią niestety o tym, jak ten problem funkcjonuje, a to jest dla nas najważniejsze! Depresja nie pojawia się znienacka, jak np. ataki paniki, ale czai się i czeka na naszą nieuwagę i niezajmowanie się sobą. Podczas tego darmowego webinaru… podzielę się moją wiedzą kliniczną na temat tego, jak rozpoznać pierwsze objawy depresji.


Terapeuci strategiczni nie mówią o depresji, ale o reakcji depresyjnej .. na coś. Na co?

O tym porozmawiamy podczas tego spotkania na żywo. Bądź ze mną i zaproś osoby, których ten temat może interesować.

.

O mnie...

Agata Rakfalska-Vallicelli

Jestem psychologiem, psychoterapeutką, która nie używa kozetki.

Od 2000 roku zagłębiam się w złożony świat psychologii, a od 2010 regularnie pracuję z pacjentami, którzy chcą pokonać zaburzenia lękowe, ataki paniki, zaburzenie obsesyjno-kompulsywne, czy wydostać się z pogłębiającej się depresji, bez konieczności przyjmowania leków.

Praca u boku skutecznego włoskiego psychoterapeuty profesora Giorgio Nardone, pozwoliła mi udoskonalić praktyczne techniki terapeutyczne, których efekty są natychmiastowo widoczne.

  • Wartości wedle jakich pracuję:
  • otwartość i tolerancja
  • profesjonalna i skuteczna pomoc
  • postawa nieoceniająca
  • dobra energia i optymizm
  • nieustająca nauka i pogłębianie wiedzy